Obsah stránky, Hlavní stránka webu, Mapa webu, Vyhledávání

Oznámení: Tato stránka používá soubory cookie k poskytování co nejlepší služby. Další informace Zavřít

Trh s elektrickou energií a zemním plynem pro koncové odběratele

Česká komoditní burza POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE (PXE) představuje od roku 2007 největší trh s elektrickou energií a plynem ve střední a východní Evropě. PXE vlastní licenci komoditní burzy od Ministerstva průmyslu a obchodu. Díky požadavku významných dodavatelů nabízíme od roku 2014 transparentní a bezpečný nákup elektrické energie a zemního plnu prostřednictvím elektronického burzovního shromáždění (aukce) koncovým zákazníkům (tzv. PXE Aukce - speciální stránka pro tento trh).

Kdo může nakupovat na komoditní burze PXE:

Města, obce, krajské úřady, státní správa i všichni větší spotřebitelé
Tyto subjekty nemusí zveřejňovat informace o nákupu energií a mohou tak jednoduše využít výjimku zákona o zadávání veřejných zakázek (§64 písm. c) a tento nákup provést na komoditní burze PXE. Municipalitám tak odpadá běžná zdlouhavá administrativa a s tím spojené úkony. Nákup energií je díky této výjimce velmi rychlý, administrativně zcela nenáročný a nenapadnutelný jinými dodavateli. Díky široké škále dodavatelů se dosahuje velmi výhodných cen v konkrétní burzovní den. Výsledky jsou konečné a neměnné.

V čem se lišíme:

K účasti na obchodování není nutné vypisovat výběrové řízení na soukromé burzovní dohodce, jak je běžné u jiných subjektů. PXE jako jediná komoditní burza v ČR organizuje velkoobchodní trh, na kterém jsou dodavatelé povinni nakoupit příslušnou komoditu v množství odpovídajícím poptávce koncového zákazníka. Jde o garanci, kterou se posiluje bezpečnost dodávky soutěžené komodity. V neposlední řadě se vyznačujeme absolutní transparentností. Veškeré informace o nás můžete najít na webových stránkách PXE www.pxeaukce.cz.

Víte, co stačí udělat, abyste jste ušetřili městu a obci náklady za energie?

1| Vyplníte a podepíšete smlouvu, dodáte doplňující dokumenty (plná moc pro společného zástupce, smlouvy o centralizovaném nákupu)
2| Podáte poptávku (stanovení parametrů poptávky)
3| Průběh aukce sledujete on-line prostřednictvím internetové aplikace PARC (výsledek aukce je znám bezprostředně po ukončení aukce, veškeré parametry jsou zdokumentovány v závěrkovém listu)
4| Obdržíte závěrkový list, který nahrazuje smlouvu s dodavatelem

Proč nakupovat na PXE?

1| Velmi jednoduchý proces
2| Spokojení zákazníci
3| Silná konkurence = nejvýhodnější ceny
4| Transparentní prostředí
5| Odpadá výběrové řízení na dohodce
6| Bezpečnost dodávek
7| Nízká cena služby

Co proto musíte udělat Vy? Kontaktujte nás:

Taťána Formanová - Čechy Jaroslav Severin - Morava
T: +420 724 115 415   T: +420 724 766 624
E: formanova@pxe.cz  E: severin@pxe.cz

www.PXEaukce.cz